Feedback Request

E-mail Directory of the Elected Officials

New Page 1

City of Quincy Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

Mayor

Thomas P. Koch

City Councilor President

Nina X. Liang

Councilor-At-Large

Noel T. DiBona

Councilor-At-Large Anne M. Mahoney
Ward 1 City Councilor David F. McCarthy
Ward 2 City Councilor

Anthony J. Andronico

Ward 3 City Councilor

Ian C. Cain

Ward 4 City Councilor

Brian D. Palmucci

Ward 5 City Councilor Charles Phelan
Ward 6 City Councilor

William Harris

Vice Chairman of School Committee

Kathryn E. Hubley

School Committee Member

Courtney C. Perdios

School Committee Member Douglas S. Gutro
School Committee Member

Emily A. Lebo

School Committee Member

Paul L. Bregoli

School Committee Member Frank C. Santoro

New Page 1

City of Boston Elected Official E-mail Directory

Elected Official

Name

Acting Mayor

Kim Janey

Acting City Councilor President

Matt O'Malley

Councilor-At-Large

Michelle Wu

Councilor-At-Large

Annissa Essabi George

Councilor-At-Large

Julia Mejia

Councilor-At-Large

Michael F. Flaherty

District 1 City Councilor

Lydia Edwards

District 2 City Councilor

Ed Flynn

District 3 City Councilor

Frank Baker

District 4 City Councilor

Andrea Campbell

District 5 City Councilor

Ricardo Arroyo

District 7 City Councilor/Acting Mayor

Kim Janey

District 8 City Councilor

Kenzie Bok

District 9 City Councilor

Liz Breadon

New Page 1

Town of Braintree Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

Mayor

Charles C. Kokoros

Town Councilor President

Shannon Hume

Town Councilor Vice President

David M. Ringius, Jr.

Councilor-At-Large

Charles B. Ryan

District 1 Town Councilor Julia Flaherty

District 2 Town Councilor

Steven Sciascia

District 3 Town Councilor

Donna Connors

District 4 Town Councilor

Stephen C. O'Brien

District 5 Town Councilor

Meredith Boericke

District 6 Town Councilor

Lawrence Mackin, Jr.

Chairman of School Committee

Lisa Heger

Vice Chairwoman of School Committee

Thomas Devin

School Committee Member

Cyril Chafe

School Committee Member

George Kokoros

School Committee Member

Kate Naughton

School Committee Member Jennifer Aborn Dolan

New Page 1

Town of Milton Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

Town Moderator Robert G. Hiss
Town Administrator Michael D. Dennehy
Board of Select (Chair) Melinda A. Collins
Board of Select (Vice Chair)

Kathleen M. Colon

Secretary of Board of Select

Michael F. Zullas

Board of Select

Richard G. Wells, Jr.
Board of Select Arthur J. Doyle

Chairman of School Committee

Sheila Egan Varela

Vice Chairman of School Committee

Elaine Craghead

School Committee Member

Ada Rosmarin

School Committee Member

Margaret Eberhardt

School Committee Member

Kevin Donahue

School Committee Member Elizabeth White

New Page 1

Town of Weymouth Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

Mayor

Robert L. Hedlund

Town Councilor President

Arthur Matthews

Town Councilor Vice President

Michael Molisse

Councilor-At-Large

Rebecca Haugh

Councilor-At-Large

Jane Hackett

Councilor-At-Large

Fred Happel

Councilor-At-Large

Christopher Heffernan

District 1 Town Councilor

Pascale Burga

District 2 Town Councilor

Maureen Kiely

District 3 Town Councilor

Kenneth J. DiFazio

District 5 Town Councilor

Ed Harrington

District 6 Town Councilor Brian Dwyer

Chairwoman of School Committee

Lisa Belmarsh

Vice Chairwoman of School Committee

Tracey Nardone

School Committee Member

Kathleen Curran

School Committee Member

Carrie Palazzo

School Committee Member

Rebecca Sherlock-Shangraw

School Committee Member

John Sullivan


New Page 1

State Delegation for the City of Boston Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

State Representative (1st District)

Adrian Madaro

State Representative (2nd District)

Daniel J. Ryan

State Representative (3rd District)

Aaron Michlewitz

State Representative (4th District)

David Biele

State Representative (5th District)

Liz Miranda

State Representative (6th District)

Russell E. Holmes

State Representative (7th District)

Chynah Tyler

State Representative (8th District)

Jay Livingstone

State Representative (9th District)

Jon Santiago

State Representative (10th District)

Edward F. Coppinger

State Representative (11th District)

Elizabeth A. Malia

State Representative (12th District)

Daniel Cullinane

State Representative (14th District)

Rob Consalvo

State Representative (15th District)

Nika Elugardo

State Representative (17th District)

Kevin G. Honan

State Representative (18th District)

Michael J. Moran

State Senator (1st)

Nick Collins

State Senator (2nd)

William N. Brownsberger

State Senator (1st)

Joseph A. Boncore

State Senator (2nd)

Sonia Chang-Diaz

State Senator

Sal N. DiDomenico

State Senator

Michael F. Rush


State Delegation for the City of Quincy Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

State Representative (13th District)

Daniel Hunt

State Representative (2nd District)

Tackey Chan

State Representative (1st District)

Bruce J. Ayers

State Representative (3rd District) - Speaker of the House

Ronald Mariano

State Senator

John F. Keenan


State Delegation for the Town of Braintree Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

State Representative (5th District)

Mark J. Cusack


State Delegation for the Town of Milton Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

State Representative (7th District)

William Driscoll

State Senator

Walter F. Timilty


State Delegation for the Town of Weymouth Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

State Representative (4th District)

James M. Murphy

State Senator

Patrick M. O'Connor


United States Elected Official E-mail Directory:

Elected Official

Name

U.S. Congressman (District 7)

Ayanna Pressley

U.S. Congressman (District 8)

Stephen F. Lynch

U.S. Senator

Edward Markey

U.S. Senator

Elizabeth Warren